telephone stada.baltics@stada.com
Tavs saraksts ir tukšs

- Atrodiet labākos produktus jums un jūsu mīļajiem mūsu vietnē
- Pievienojiet tos savam sarakstam
- Kad sarakstā ir viss nepieciešamais, dodieties uz partneru veikalu, lai izvēlētos  skaitu un pabeigtu pasūtījumu.

Jūsu saraksts ir tukšs. Pārlūkojiet mūsu produktus un izvēlieties labākos, lai veicinātu savu veselību.

5 veselīga dzīvesveida pamatprincipi

5 veselīga dzīvesveida pamatprincipi
 
5 veselīga dzīvesveida pamatprincipi

Veselīgs dzīvesveids ir modē. Par to runā visapkārt, un teju ikviens vēlas dzīvot veselīgāk. Bet vai zini, kas ir pats svarīgākais, lai uzturētu savu ķermeni un prātu labā formā? Ir noskaidrots, ka daudzi vēlas veselīgāku dzīvesveidu, bet bieži vien nezina, ar ko sākt un kā to darīt. Nereti arī pietrūkst brīva laika sportošanai.
Veselīgs dzīvesveids palīdz novērst daudzas slimības un veselības problēmas. Tas ir visefektīvākais slimību profilakses līdzeklis.
Vairums veselīga dzīvesveida speciālistu iesaka ievērot 5 galvenos principus. Ievērojot tos regulāri, tie kļūs par ikdienas sastāvdaļu, un tava atlīdzība būs lieliska pašsajūta un veselīgs ķermenis.
 
1. SABALANSĒTS UZTURS
Nutrition_icon_green.pngVeselīgs uzturs ir sabalansēts uzturs. Uzturvielas jāuzņem vajadzīgajā daudzumā – ne par daudz, ne par maz. Šajā reģionā cilvēki parasti uzņem pārāk maz šķiedrvielu un polinepiesātināto taukskābju (PUFA), bet pārāk daudz cukura un piesātināto taukskābju. Pārmaiņas vari sākt, vismaz vienreiz nedēļā ēdot zivju ēdienus un bulciņas aizstājot ar žāvētiem augļiem.
 

2. FIZISKĀS AKTIVITĀTES
physical_activity_icon_green.png
Kustīgs dzīves veids uzlabo vielmaiņu, uztur ķermeni labā formā un uzlabo garastāvokli. Fiziskajās aktivitātēs piedalās ne tikai muskuļi, bet arī locītavas un kauli, tāpēc tiem ir jābūt veseliem. Pēc tam ķermenim ir jāļauj atjaunot spēkus. Sāc pārmaiņas pa ceļam uz darbu – kāp pa trepēm nevis brauc ar liftu vai mājupceļā izkāp no autobusa ātrāk un vienu pieturu ej kājām. Tā pavadīsi vairāk laika svaigā gaisā un nodedzināsi dažas liekās kalorijas, ja tādas ir.
 
3. GARĪGAIS LĪDZSVARS
Mental_balance_icon_greena.png

Ķermenis un dvēsele ir viens veselums, un mūsu prasme apstāties un atslābināties ietekmē miegu. Miega kvalitāte ietekmē enerģijas līmeni, garīgo labsajūtu un spēju koncentrēties, esot nomodā. Velti sev vismaz 20 minūtes katru dienu, kaut vai tikai aizverot acis un klausoties savu mīļāko mūziku. Tu pēc tam noteikti jutīsies daudz labāk.
 
4. ĶERMEŅA VISPĀRĒJAIS VESELĪBAS STĀVOKLIS
overall_health_icon_green.png
Vispārējā veselības stāvokļa un imūnsistēmas pasliktināšanās samazina ķermeņa dabisko spēju pretoties slimībām. Imūnsistēma ir jātrenē un jāuzlabo, gluži tāpat kā muskuļi, smadzenes un ķermeņa fiziskā izturība. Pārmaiņas vari sākt, vairāk laika pavadot ārā, ievērojot ikdienas režīmu un ejot aukstā vannā.
 
5. KAITĪGIE IERADUMI
bad_habits_icon_green-(1).png
Katram ir kāds netikums, no kura grūti tikt vaļā. Daži no tiem var apdraudēt dzīvību, piemēram, smēķēšana, pārmērīga alkohola lietošana vai pārēšanās, bet citi var pat šķist nekaitīgi, piemēram, pārāk ilga skatīšanās datora ekrānā vai dzīvošana ļoti piesārņotā vidē. Ja kāds no šiem ieradumiem ir tev aktuāls, centies to ierobežot un samazināt nelabvēlīgās sekas, piemēram, ēdot vairāk augļu, ik pa laikam atpūtinot acis uz vismaz 5 minūtēm, ja visu dienu strādā pie datorā, vai vienreiz nedēļā dodies pastaigā pa mežu.
 
Atgriezties pie visiem rakstiem

Populārākie raksti

UZTURA BAGĀTINĀTĀJS. UZTURA BAGĀTINĀTĀJS NEAUZSTĀJ PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU!